Історичні дані - наше минуле...

/Files/images/дети.gif

Село Оріхівка розташоване у мальовничому місці, все милує оком: і широкі поля за селом, і кучеряві садки біля хат, і сині плеса ставочків у ярках. І живуть тут працьовиті люди, шанують хліб і пісню, передають любов до рідного краю молодому поколінню. І вихованню своїх дітей приділяли велику увагу завжди, вчили їх бути гідними своєї отчої землі і розуміли важливість суспільного виховання.

У ХVІІ ст.. землі, де розташоване село, належала пану Оріхівському, що і дало назву селу. Яків Оріхівський розділив свою землю між своїми дітьми і земля з хутором Оріхівка відійшла найменшому сину Петрові, який згідно заповіту, написаному 6 листопада 1786 року весь свій маєток передав дружині Домні Данилівні. Другий чоловік Домни Данилівни – Микола Леонтович почав розбудовувати маєток, зводити цукровий завод. Дбав він і про освіту. Задовольняючи прохання своєї доньки Ганни, яка закінчила інститут благородних дівиць у м. Полтаві, пан Леонтович відводить одну кімнату для навчання селянських дітей. Згодом в 90-х роках Микола Леонтович будує школу на 2 класні кімнати.

Старожили села Оріхівки пригадують, що і дошкільній освіті приділялась увага.

Дитячий садок існував у селі ще у передвоєнні роки. Зводили дітей до спеціально відведеної для цього хати і малят по черзі доглядали жінки.

У 1947 році відкрився у селі дитсадок від Міністерства здоров’я. Для нього знайшли найкраще місце в селі – колишній панський маєток Миколи Леонтовича – великий добротний будинок, гарний двір, розкішний сад із фруктовими деревами.

У 1971 році завершується будівництво дитячого садка, який вже понад 40 років називається «Калинонька», як символ української землі, її оберіг. Садочок з того часу став рідною домівкою для багатьох малюків. Люди, які його відвідували з моменту відкриття - вже дорослі, приводять тепер в дитячий садок своїх дітей.

/Files/photogallery/P1030161.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 505

Коментарi

  • Darryl Butler

    2018-03-10 00:25:17

    c1DB5HxB Sout http://4krx9.com/#9Wrf7R6Aw-OVo 9Wrf7R6Aw, DFYLtjRW456U , [url=http://h3giz.com]QJaenEI3h[/url], [kRJx1zL0X](http://ombl7.com "kRJx1zL0X"), [http://rh6md.com mVKyVM5G47],...