ЗВІТ

ЗАВІДУВАЧА ОРІХІВСЬКОГО ДОШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ (ДИТЯЧИЙ САДОК) «КАЛИНОНЬКА»

ЗАСУЛЬСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

З ПИТАНЬ СТАТУТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ЗА 2018-2019 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

/Files/images/22112016534_copy.jpg

Даний звіт зроблений на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 р. № 178, зміст звіту зроблений на підставі «Положення про порядок звітування керівників дошкільних загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педколективом та громадськістю».

Мета :

Подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління навчальним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень запровадження колегіальної етики управлінської діяльності завідувача.

Завдання звітування:

1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління навчальним закладом.

2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління навчальним закладом.

Порядок денний:

1. Звіт « Про роботу керівника Оріхівського дошкільного навчального закладу "Калинонька" у 2018-2019 навчальному році»:

1.1. Звіт завідувача ДНЗ О.В.Хруленко.

1.2. Відповіді завідувача ДНЗ на запитання.

1.3. Обговорення звіту завідувача ДНЗ.

1.4. Таємне голосування.

1.5. Прийняття рішення загальних зборів.

Дошкільний навчальний заклад "Калинонька" - це типове двоповерхове приміщення, яке має просторі затишні групові кімнати, музичний та фізкультурний зали, що обладнані необхідним інвентарем та атрибутами для забезпечення повноцінного перебування малят.

Велика територія закладу ( 0,7 га ) дає змогу дошкільнятам активно відпочивати на подвір'ї: грати в рухливі ігри, займатися працею на городах, проводити фізкультурні заняття та свята, милуватися природою та вивчати її.

ДНЗ розрахований на 65 дітей. Групи комплектуються за різновіковими ознаками. У дошкільному закладі функціонують 2 групи загального розвитку дітей. Станом на 01.06.2019 року наповнюваність закладу дітьми становить 38 осіб. Дошкільний заклад працює за п’ятиденним робочим тижнем. Діти в дошкільному навчальному закладі перебувають за наступним режимом роботи груп: з 8.00 до 17.00.

Навчальний рік у дошкільному закладі починається з 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня по 31 серпня (оздоровчий період) у дошкільному закладі проводиться оздоровлення дітей.

Дошкільний заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення.

План роботи схвалюється педагогічною радою закладу, затверджується і погоджується з відділом освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Засульської сільської ради.

Кадрове забезпечення

Колектив дошкільного закладу згідно штатного розкладу нараховує 9.5 штатних одиниць, фактично задіяно - 11 працівників. Педагогічний колектив складає - 5 осіб.

З боку керівника в дошкільному закладі постійно проводиться аналіз кваліфікаційного рівня педагогів та доцільність їх розстановки.

Збереженню кадрів у закладі приділяється значна увага. Колектив згуртований, дружний, перш за все - це колектив однодумців, об'єднаних однією спільною метою: створити для вихованців такі умови, щоб вони вважали дитячий садок своєю другою домівкою.

Однак, залишилася невирішеною проблема – забезпечення дошкільного навчального закладу медичним персоналом. Весь навчальний рік дошкільний заклад працював без медичного працівника.

ДНЗ «Калинонька» укомплектований педагогічними кадрами: завідувач, вихователі - 3, музичний керівник.

Фаховий рівень педагогічних кадрів забезпечується безперервною системою підвищення кваліфікації педагогічних кадрів на рівні дошкільного закладу, шляхом відвідувань педагогами методичних об'єднань, курсів підвищення кваліфікації кадрів.

Вихователі закладу мають вищу педагогічну освіту, 2 особи - категорію

"спеціаліст", 1 особа - "спеціаліст вищої категорії"

Я маю 38 років педагогічного стажу, всі ці роки працюю в Оріхівському дошкільному закладі "Калинонька". 23-й рік очолюю колектив ДНЗ. Маю вищу педагогічну освіту, закінчила Київський державний інститут, за освітою - викладач педагогіки та психології (дошкільної) та методист дошкільного виховання. За підсумками атестації - "Спеціаліст вищої категорії", педагогічне звання "Вихователь - методист", нагороджена нагрудним знаком "Відмінник освіти України ".

Своїм обов’язок керівника ДНЗ, вважаю створити сучасний дитячий садок, в якому буде щасливою кожна дитина.

Управлінська діяльність

Дошкільний навчальний заклад здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:

- Конституції України,

- Закону України «Про освіту»,

- Закону України «Про дошкільну освіту»,

- «Положення про дошкільний навчальний заклад»,

- Базового компоненту дошкільної освіти України

- Закону України «Про охорону праці»

- Закону України «Про цівільну оборону»

- Закону України «Про дорожній рух»

- Закону України «Про відпустки»

- Закону України «Про мови»

- Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі»

- Програми «Освіта.Україна ХХІ століття»

- Програми для дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт»,

- відповідно власного Статуту, Програми розвитку та річного плану роботи.

Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту; виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.

Вжиті завідувачем заходи щодо

охоплення навчанням дітей 5- річного віку.

Відповідно до Законів України «Про дошкільну освіту» (ст..19), «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст..32), на підставі листа Міністерства освіти і науки України від 07.05.2007 № 1/9-263 «Про організацію обліку дітей дошкільного віку», річного плану роботи ДНЗ, з метою своєчасного обліку дітей дошкільного віку (від народження до шести років), в закладі створено робочу групу з обліку дітей дошкільного віку, що мешкають на території, закріпленої за дошкільним закладом, до складу якої входять педагогічні працівники.

Членами робочої групи щороку складаються списки дітей дошкільного віку на підставі документів первинного обліку громадян, що зберігаються в органах місцевого самоврядування.

Створено персоніфіковані банки даних відомостей про дітей дошкільного віку на основі списків дітей по Оріхівському старостату.

Основним завданням діяльності ДНЗ я вбачаю охоплення дошкільним суспільним вихованням якомога більшого відсотка дітей. Для цього проводиться велика роз'яснювальна та пропагандистська робота серед батьків та населення. Завідувач і вихователі відвідують оселі, де є діти дошкільного віку з роз'яснювальною роботою, що дає позитивні результати.

Педагогами проведено обстеження сіл Оріхівського старостату на наявність 5-ти річних дітей, неохоплених дошкільною освітою. В закладі створена база даних дітей 5-ти річного віку. Розроблені заходи залучення цих дітей до занять, свят та розваг у дошкільному закладі.

З боку керівника дошкільного навчального закладу здійснюється систематичний контроль за організацією даної роботи.


Методична робота в дошкільному закладі.

Методична робота з педагогічними кадрами здійснювалась на підставі вивчення результатів навчально-виховного процесу, а також з урахуванням якісного складу працівників та результатів їх діагностування. Протягом року усі педагоги приймали активну участь у методичних заходах, які проводились в дошкільному закладі. Вихователі підвищували свою майстерність на семінарах, педрадах, у школі педагогічної майстерності, майстер-класі, методоб`єднаннях, з допомогою вивчення методичної літератури.

Згідно наказу Міністерства освіти і науки від 16.04.2018 №372 «Про затвердження Примірного положення про методичний кабінет закладу дошкільної освіти» у закладі створено методичний кабінет, де знаходиться база даних з організації навчально-виховного процесу.

Протягом року здійснювалось поповнення інформаційно-методичної бази ДНЗ навчально-виховними програмами, навчально-методичними та навчально-наочними посібниками, рекомендованими Міністерством освіти і науки України для використання в дошкільних навчальних закладах у 2018/2019 н. р.

Поповнювався та ефективно використовувався методичний фонд літератури, аудіо – та відеоматеріалів.

Впродовж року педагогічними працівниками було виготовлено багато необхідного цікавого та змістовного дидактичного та розвивального матеріалу для роботи з дітьми. Поповнено методкабінет посібниками та педагогічною літературою відповідно до сучасних вимог, переглянуто та поновлено наповнення патріотично-національних куточків, забезпечено наявність дитячих знарядь праці.

Маємо досягнення: танцювальна група дошкільного закладу гідно представила себе на районному етапі фестивалю "Сузір'я талановитих дошкільнят", виборовши перше місце, та мала можливість виступити на обласному фестивалі.

Для підвищення рейтингу дошкільного закладу, пропагування досвіду роботи педагогічного колективу, ознайомлення громадськості та батьків з життям ДНЗ постійно поповнюється матеріалами сайт закладу ДНЗ (http://orihivka-dnz.edu.poltava.ua), де оновлюється інформація, з'являються нові сторінки. Запрошую батьків та громадськість відвідувати наш сайт, знаходити корисну інформацію для себе та знайомитися з життям закладу.

Також створено сторінку дошкільного закладу на "facebook", де у світлинах та дописах можна спостерігати за щоденним життям закладу.

Вжиті завідувачем заходи щодо впровадження

інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес

Діяльність закладу відбувається у сформованому збагаченому освітньому середовищі, яке забезпечує оптимальне функціонування усіх підсистем закладу, відповідає принципам відкритості, мобільності і модернізації забезпечення навчання та виховання. Кожен структурний елемент несе певну педагогічну, психологічну, соціальну функцію.

В закладі залучена система інтерактивного навчання з математики, грамоти. Вихователі будують свою роботу з урахуванням поставлених на рік завдань, сучасних вимог в навчанні та вихованні. Як керівник закладу, я завжди підтримую та стимулюю творчу ініціативу працівників щодо вдосконалення освітньої роботи, заохочую творчі пошуки, дослідно-експерементальну роботу педагогів.

На даному етапі як у діяльності ДНЗ, так і в навчально-виховному процесі широко впроваджуються інформаційно-комунікаційні технології. За останні роки було придбано сучасну комп’ютеризовану техніку: комп’ютер, ноутбук та їх комплектуючі, нові сучасні колонки з радіо мікрофонами, роздруковуючу техніку.

Власними коштами колективу зроблено під’єднання до інтернету, що надзвичайно розширює можливості навчально-виховного процесу. Вихователі використовують здобуті матеріали для занять, для святкових ранків та в повсякденному житті. На жаль іноді зв’язок з інтернетом іноді відсутній, тому є потреба встановлення швидкісного інтернету.

Вжиті керівником заходи щодо зміцнення та модернізації

матеріально-технічної бази навчально-виховного процесу

Як керівник закладу, значну увагу у розвитку закладу я приділяю зміцненню та модернізації матеріально-технічної бази, розширенню та зміцненню матеріально-технічної бази підпорядкована вся діяльність.

З січня 2019 року, згідно рішення чергової 47 сесії сьомого скликання Засульської сільської ради, дошкільний заклад перейшов на самостійне фінансування. Ця система господарювання нова для закладу, ми досконало вивчаємо правові механізми. Під час наступного звіту я поділюсь з вами напрацюваннями і враженнями.

За 2018-2019 навчальний рік було зроблено ремонт спортивної зали:

- Поклеєно шпалери, багети та зроблено побілку – 1850.00 грн

- килимове покриття – 6508.00 грн.

- спортивні килимки – 2220.00 грн.

- виготовлено власними силами спортивні тренажери.

Крім того придбано для потреб закладу:

- сантехніка для старшої групи – 3903.00грн.

- тюлеве полотно для музичної зали – 2205.00грн.

- карнизи із стрічкою для спортивної та музичної зали – 703.20

- посуд для харчоблоку – 2680.00 грн.

- канцелярські товари – 2909.00 грн.

- медикаменти – 660.00 грн.

Під час підготовки до нового навчального року зроблено наступне :

- педагогічні працівники забезпечені методичною літературою та посібниками з програм «Я у Світі» та «Впевнений старт»,

- зроблено ремонти у групових кімнатах,

- на території закладу переобладнані майданчики, зроблене поле для гри у футбол, придбані деревянні споруди.

- майданчики прикрашені новими персонажами з казок,

- проведені ремонтні роботи в музичній залі.

Але залишаються проблеми: це відсутність павільонів на території, необхідність заміни даху, придбання нової огорожі.

Харчування дітей

Організація харчування дітей в дошкільному навчальному закладі, здійснювалася згідно Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України 17.04.2006 за №298/227.

Згідно наказу відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Засульської сільської ради №26 від 24.01.2019 (із змінами), харчування дітей в дошкільному закладі 2018-2019 року здійснювалось відповідного віку з урахуванням режиму роботи закладів та вікових категорій дітей:

1) групи віком від одного до трьох років (перебування дітей 9 годин) – 25 гривень;

2) групи віком від трьох до шести (семи) років (перебування дітей 9 годин) – 38 гривень.

Плата за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах Засульської сільської ради становить 40 відсотків від вартості харчування на день (для

батьків та осіб, які їх замінюють):

1) групи віком від одного до трьох років –10,00 грн.;

2) групи віком від трьох до шести (семи) років – 15,20 грн.;

3. Зменшено розмір плати на 50 відсотків для батьків, у сім`ях яких виховується троє і більше дітей.

4. Звільнено році від оплати за харчування дітей пільгових категорій:

- дітей-сиріт,

- дітей позбавлених батьківського піклування,

- дітей з особливими освітніми потребами, які знаходяться на інклюзивному навчанні,

- дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»,

- дітей учасників бойових дій;

- дітей учасників антитерористичної операції на сході України.

Виділені кошти дозволили наблизити виконання норм харчування до адекватної компенсації фізіологічної потреби дітей, збереження їх здоров’я та забезпеченя їх нормального фізичного розвитку. В літній період діти були забезпечені свіжими овочами та соками, що мало позитивний результат в процесі оздоровлення дошкільників влітку.

Продукти харчування та продовольчу сировину постачали регулярно, (ТОВ «Степ», ФОП Сергієнко та ФОП Даниленко Ю.Д.) відповідно до заявок на продукти харчування із супровідними документами згідно нормативних вимог.

Протягом року працювала Рада ДНЗ з харчування, яка згідно плану проводила перевірки стану харчоблоку, якості продуктів, терміни та умови їх зберігання.

З метою забезпечення збалансованого різноманітного харчування складається двотижневе перспективне меню, розроблена картотека страв, яка погоджена і затверджена відділом гігієни і харчування дітей.

З боку завідувача здійснювався систематичний контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних умов організації харчування. Готуючи страви, кухар дотримувався технології приготування їжі, нормативного об’єму страв. Режим харчування здійснювався відповідно до режиму кожної вікової групи.

Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я

вихованців та працівників

Одним з приорітетних напрямків керівника є забезпечення соціального захисту, збереження та зміцнення здоров’я дітей і працівників закладу.

Щороку діти дошкільного закладу проходять медичні огляди, обстежуються профільними спеціалістами Лубенської районної лікарні.

Для виявлення дітей пільгового контингенту у вересні 2018 року було проведено соціальне опитування сімей. Складений соціальний паспорт ДНЗ. Розроблені відповідні напрямки роботи з дітьми із багатодітних сімей, сімей, діти яких потребують соціальної опіки. З батьками та членами родин проведена роз’яснювальна робота щодо права користування пільгами, проведене матеріально-побутове обстеження сімей дітей пільгового контингенту.

У закладі 7 родин мають статус багатодітної сім’ї, 10 дітей відвідують ДНЗ. Батьки 3 дітей мають статус малозабезпечених.

1 дитина учасника антитерористичної операції на сході України.

Батьки цих дітей сплачують за харчування, згідно чинного законодавства.

Кожен працівник закладу 2 рази на рік проходить обов’язковий безкоштовний медичний огляд, який фіксується в індивідуальних медичних книжках.

Згідно трудового стажу робітників надаються виплати по листам непрацездатності педагогічним працівникам закладу надається щорічна відпустка з наданням матеріальної допомоги на оздоровлення - згідно діючого законодавства (ст.57) Закону України «Про освіту».

Протягом 2018-2019 навчального року робота в дошкільному закладі з питань забезпечення профілактики дитячого травматизму здійснювалась згідно з річним планом, в основу якого покладено Закон України «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», і була спрямована на здійснення профілактики дитячого травматизму, формування навичок здорового способу життя. Робота вихователів з дітьми з питань попередження травмавтизму та формування навичок здорового способу життя здійснювалась з урахуванням вікових особливостей дітей в дидактичних, рольових іграх, шляхом індивідуального спілкування, практичної та образотворчої діяльності. Значна увага приділялась роботі з батьками з питань профілактики дитячого травматизму та фомуванню здорового способу життя.

Залучення педагогічної та батьківської громадськості

навчального закладу до управління його діяльністю.

Співпраця з громадськими організаціями

Протягом 2018-2019 навчального року активно працювала Рада закладу, як колегіальний орган педагогів та батьків та батьківський комітет закладу. Члени Ради закладу систематично були присутні на педагогічних радах, організовували роботу з громадскістю щодо залучення позабюджетних коштів та раціонального їх використанням. Рада закладу вела активну діяльність по залученню батьків до благоустрою території дошкільного закладу та проведенню ремонтних робіт. Засідання Ради закладу проводились регулярно. На засіданнях закладу розглядалися питання освітньо–виховної роботи, поліпшення умов перебування дітей в садку, про харчування дітей, звітування про залучені та витрачені благодійних внесків

Взаємодія з сім’ями вихованців на протязі року є одним із пріоритетних напрямків діяльності закладу. Вона орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні проблеми, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків в управлінні закладом.

Анкетування батьків дало позитивну оцінку результатів роботи дошкільного закладу.

Однією із сторін своєї діяльності керівник закладу вважає тісну співпрацю з батьками та громадськістю, розширенню їх зацікавленості проблемами ДНЗ. Особлива вдячність сільському старості Розумію О.І., який постійно цікавиться справами та проблемами дитячого садка, надає допомогу, сприяє вирішенню невідкладних питань.

Виконання Закону України «Про звернення громадян»

На виконання Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996р., Указу Президента України № 700/2002 «Про додаткові заходи забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення», Інструкції з діловодства за зверненнями громадян, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 348, проведено ряд заходів, а саме -заведені журнал обліку особистого прийому громадян, реєстрації пропозицій, заяв і скарг громадян, установлена скриня для питань та пропозицій громадян, оформлений інформативний куточок щодо порядку звернення громадян.

За минулий 2018-2019 навчальний рік кількість усних звернень склала 21, із них 9 з метою оформлення дітей у дошкільний заклад і 2 щодо працевлаштування, 3 про забезпечення підвозу дітей до ДНЗ, 7 про проблеми навчально-виховного процесу. Порушені питання розглянуті, надані відповіді. Надійшло 19 заяв від батьків. 9 з них про зарахування дитини в ДНЗ, 5 – про збереження місця за дитиною на час тривалої відсутності, 5 – про встановлення пільгової оплати за харчування дитини.

Позитивним є те, що протягом року не виникало непорозумінь між адміністрацією та батьківським комітетом, батьками. Деякі пропозиції щодо поліпшень навчально-виховної роботи були розглянуті і прийняті до відома.

Завдяки праці всього колективу, умінню приймати рішення в інтересах дитини, вибирати педагогічні засоби і відповідати за свій вибір, нам вдалося зробити педагогічний процес цікавим для дошкільнят.

Запрошуємо Вас, шановні присутні, до участі у спільних проектах, до об’єднання зусиль для побудови мирного сьогодення і майбутнього дітей – наших вихованців.

За підсумками роботи колективу упродовж навчального року можна зазначити, що поставлені завдання в цілому виконано.

Успіхи дитячого садка це не мої особисті успіхи, а успіхи всього колективу, це успіхи нашого закладу.

Висловлюю подяку всім, хто причетний до навчально-виховного процесу та матеріально-технічного забезпечення діяльності нашого закладу і допомагає у здійсненні всіх тих цілей і завдань, які ставить перед собою педагогічний колектив, хто сприяє розвитку і вихованню молодого покоління.

ЗІБРАТИСЬ РАЗОМ - ЦЕ ПОЧАТОК,

ТРИМАТИСЬ РАЗОМ - ЦЕ ПРОГРЕС,

ПРАЦЮВАТИ РАЗОМ - ЦЕ УСПІХ!

Завідувач ДНЗ О.В.Хруленко

Кiлькiсть переглядiв: 184

Коментарi