ЗВІТ

ДИРЕКТОРА ОРІХІВСЬКОГО ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ «КАЛИНОНЬКА» З ПИТАНЬ СТАТУТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У 2022-2023 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

Даний звіт складено відповідно до статті 20 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11 липня 2001р. № 2628-ІІІ (із змінами), Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 12 березня 2003р. № 305 (із змінами), наказу Міністерства освіти і науки України «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх, та професійно-технічних навчальних закладів», від 28 січня 2005р. № 55, Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005р. № 178 директор дошкільного закладу має звітувати про свою діяльність перед педагогічним колективом, батьківським комітетом, радою та громадськістю.

Мудрість та її ознаки | Журнал Пробудження

Мета :

Подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління навчальним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень запровадження колегіальної етики управлінської діяльності завідувача.

Завдання звітування:

1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління навчальним закладом.

2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління навчальним закладом.

Заклад дошкільної освіти "Калинонька" - це типове двоповерхове приміщення, яке має просторі затишні групові кімнати, музичний та фізкультурний зали, що обладнані необхідним інвентарем та атрибутами для забезпечення повноцінного перебування малят.

Велика територія закладу ( 0,7 га ) дає змогу дошкільнятам активно відпочивати на подвір'ї: грати в рухливі ігри, займатися працею на городах, проводити фізкультурні заняття та свята, милуватися природою та вивчати її.

ЗДО розрахований на 65 дітей. Групи комплектуються за різновіковими ознаками. У дошкільному закладі функціонують 2 групи загального розвитку, в яких забезпечується фізичний, розумовий і психічний розвиток дітей.

Станом на 01.06.2023 року наповнюваність закладу дітьми становить 30 осіб. З них 5 дітей внутрішньо-переміщених осіб. Дітей з ООП в закладі немає.

Заклад працює за п’ятиденним робочим тижнем. Проте, в умовах продовження дії воєнного стану в Україні режим здобуття дошкільної освіти у 2022 році тривав дистанційно. З 08.03.2023 року освітня діяльність проводилась у форматі годин спілкування педагогів та вихованців закладу у присутності батьків за наступним графіком: понеділок, середа, п'ятниця з 9.00 до 11.00 – для налагодження зв’язків і підтримки педагогічного партнерства дошкільного закладу з батьками вихованців. У зв'язку з необхідністю здійснення освітнього процесу під час воєнного стану, створення умов для належної комунікації між учасниками навчально-виховного процесу (проведення годин спілкування), підтримання належного рівня професійних компетентностей та соціального захисту працівників з 22 травня 2023 року запроваджено режим роботи ЗДО:

- щодня, 4 години, без харчування та денного сну.

Навчальний рік у закладі дошкільної освіти починається з 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня по 31 серпня (оздоровчий період) у закладі проводиться оздоровлення дітей. Одне з основних завдань, яке стоїть перед дошкільною педагогічною спільнотою - організувати освітній процес у ЗДО в літній період з максимальною користю для дітей, одночасно забезпечивши безпеку всіх його учасників.

Заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення.

План роботи схвалюється педагогічною радою закладу.

Кадрове забезпечення

Колектив закладу дошкільної освіти згідно штатного розкладу нараховує 10.5 штатних одиниць, фактично задіяно - 12 працівників. В умовах воєнного стану один працівник знаходився за кордоном у відпустці без збереження заробітної плати згідно чинного законодавства.

Педагогічний колектив складає - 5 осіб.

З боку керівника в закладі постійно проводиться аналіз кваліфікаційного рівня педагогів та доцільність їх розстановки.

Збереженню кадрів у закладі приділяється значна увага. Колектив згуртований, дружний, перш за все - це колектив однодумців, об'єднаних однією спільною метою: створити для вихованців такі умови, щоб вони вважали дитячий садок своєю другою домівкою.

ЗДО «Калинонька» укомплектований педагогічними кадрами: директор, вихователі - 3, музичний керівник.

Фаховий рівень педагогічних кадрів забезпечується безперервною та дистанційною системою підвищення кваліфікації педагогічних кадрів на рівні дошкільного закладу, шляхом відвідувань педагогами методичних об'єднань, курсів підвищення кваліфікації кадрів та шляхом самоосвіти (вебінари та курси на платформах MCFR, Всеосвіта та ін.) .

Кваліфікаційний рівень педагогів підтверджується участю їх у міських, обласних, всеукраїнських тренінгових навчаннях, практичних семінарах, вебінарах.

Я, як директор ЗДО, постійно підвищувала свій професійний рівень що засвідчує набутий практичний досвід та отримані сертифікати, а саме:

- свідоцтво про курсову перепідготовку в Полтавському ОІППО від 10.06.2021,

- Сертифікат видавництва "Ранок" - презентація парціальної програми для малят з комп'ютерної грамотності" (21.09.2022);

- Сертифікат видавництва "Ранок" - презентація парціальної програми для малят з морального виховання" (28.10.2022);

- Сертифікат Міністерства цифрової трансформації України – "Психологічна підтримка" (22.12.2022)

- Сертифікат Міністерства цифрової трансформації України – "Робота з емоційним вигоранням" (23.12.2022)

- Сертифікат Міністерства цифрової трансформації України – "Цифрова грамотність" (23.12.2022)

- Сертифікат Міністерства цифрової трансформації України – "Оперативна допомога при ПТСР" (23.12.2022),

- Сертифікат міжнародної організації ЮНІСЕФ " Протидія насильству" (18.05.2023),

- Сертифікат міжнародної організації ЮНІСЕФ " Організація харчування" (19.05.2023).

Вихователі закладу мають вищу педагогічну освіту:

1 особа - категорію"спеціаліст",

1 особа - "спеціаліст другої категорії",

1 особа - "спеціаліст першої категорії",

2 особи - "спеціаліст вищої категорії"

Я маю 42 роки педагогічного стажу, всі ці роки працюю в Оріхівському закладі дошкільної освіти "Калинонька". 28-й рік очолюю колектив ЗДО. Маю вищу педагогічну освіту, закінчила Київський державний інститут, за освітою - викладач педагогіки та психології (дошкільної) та методист дошкільного виховання. За підсумками попередньої атестації - "Спеціаліст вищої категорії", нагороджена нагрудним знаком "Відмінник освіти України ".

Своїм обов’язок керівника ЗДО, вважаю створення сучасного дитячого садка, в якому буде щасливою кожна дитина. А в умовах воєнного сьогодення – створення умов безпечного перебування дитини в ЗДО та охорона дитинства.

Управлінська діяльність

Дошкільний навчальний заклад здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:

- Конституції України,

- Закону України «Про освіту»,

- Закону України «Про дошкільну освіту»,

- «Положення про дошкільний навчальний заклад»,

- Базового компоненту дошкільної освіти України

- Закону України «Про охорону праці»

- Закону України «Про цівільну оборону»

- Закону України «Про дорожній рух»

- Закону України «Про відпустки»

- Закону України «Про мови»

- Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі»

- Програми «Освіта.Україна ХХІ століття»

- Програми для дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт»,

- відповідно власного Статуту,

- Положення про дошкільний заклад,

- Програми розвитку та річного плану роботи.

Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту; виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.

Організація освітнього процесу в закладі

Відповідно до Законів України «Про дошкільну освіту» (ст..19), «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст..32), на підставі листа Міністерства освіти і науки України від 07.05.2007 № 1/9-263 «Про організацію обліку дітей дошкільного віку», річного плану роботи ЗДО, з метою своєчасного обліку дітей дошкільного віку (від народження до шести років), в закладі створено робочу групу з обліку дітей дошкільного віку, що мешкають на території, закріпленої за дошкільним закладом, до складу якої входять педагогічні працівники.

Членами робочої групи щороку складаються списки дітей дошкільного віку на підставі документів первинного обліку громадян, що зберігаються в органах місцевого самоврядування.

Створено персоніфіковані банки даних відомостей про дітей дошкільного віку на основі списків дітей на території обслуговування.

Акцентуючи увагу на роботу закладу в умовах карантину, та ускладненої епідеміологічної ситуації з причини розповсюдження коронавірусної хвороби на COVID-19, та на роботу закладу у воєнний стан, який розпочався 24.02.2022 року, всі заплановані заходи відбувались в онлайн-режимі.

Педагоги закладу активно співпрацювали з батьками, вчасно відгукувались на їхні запити, залучали членів сімей до освітнього процесу групи та життя садочку. Вихователями кожної групи створено Viber-чати для спілкування з батьками, де педагоги мали прямий зв’язок у спілкуванні та вирішенні нагальних потреб. У створені групи щоденно викладалися презентації, рекомендації, завдання для дітей, моніторився стан здоров’я вихованців, нагадувалися правила збереження здоров’я. Також для батьків та дітей у Viber-чатах педагоги щоденно розміщували цікаві, змістовні онлайн заняття, практичні поради по організації виховання та навчання дошкільнят, матеріали по організації спостережень, ігрової та трудової діяльності; проводять консультативно-просвітницьку роботу; надавали різноманітні поради, рекомендації, консультації по роботі з дітьми вдома. Проводились різноманітні онлайн-конкурси, в яких приймала велика кількість дітей. Використовувались інші засоби комунікації, зокрема: Facebook, Messenger, Електронна пошта. Для онлайн-спілкування в спільноті Facebook створена група, Вихователі постійно мотивують батьків, підтримують зворотній зв’язок з ними. І цей зворотній зв’язок є дуже активним, дієвим.

На даний час заклад працює в режимі неповного дня без організації харчування та денного сну.

З метою пропагування дошкільної освіти та більш глибокого ознайомлення з роботою закладу організовано сучасний сайт ЗДО: dnz_kalunonka_orehovka@ukr.net, де висвітлюється вся інформація відповідно до ЗаконуУкраїни «Про освіту» (Стаття 30. Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти). Для підвищення рейтингу дошкільного закладу, пропагування досвіду роботи педагогічного колективу, ознайомлення громадськості та батьків з життям ЗДО сайт постійно поповнюється новими матеріалами. Запрошую батьків та громадськість відвідувати наш сайт, знаходити корисну інформацію для себе та знайомитися з життям закладу

З боку керівника дошкільного навчального закладу здійснюється систематичний контроль за організацією даної роботи.

Критерії оцінювання якості освітнього середовища в ЗДО:

- ергономічність педагогічних зусиль (наскільки оптимальний та раціональний розподіл усіх видів форм життєдіяльності дошкільників з погляду збереження їх здоров’я, відповідності пріоритетним видам діяльності у цей віковий період. Водночас важливо і те, наскільки певна організація освітнього процесу оптимальна для збереження життєздатності, фізичних і психічних зусиль самого педагога);

- технологічність освітнього процесу (системність у плануванні та організації освітньої діяльності та реалізації конкретних цілей освіти, а також відтворюваність і можливість варіативного застосування моделі освітнього процесу, свідомий вибір педагогами методів і засобів розвитку, виховання, навчання, що відповідає освітнім завданням);

- характер взаємодії дорослих і дітей (ціннісне ставлення до дитини, урахування інтересів, потреб, можливостей дітей в процесі планування та організації всіх форм і видів дитячої діяльності, надання їм можливостей вибору, побудова взаємодії педагога з дітьми на засадах партнерства).

Наші напрацювання по внутрішній системі забезпечення якості освіти є початковим інструментарієм управління якістю освіти в ЗДО та висвітлені в Положенні про внутрішню систему забезпечення якості освіти в Оріхівському закладі дошкільної освіти "Калинонька".

Методична робота в закладі

Освітній процес в ЗДО будується у відповідності до програмно-методичного забезпечення та представляє єдиний комплекс освітніх компонентів для набуття вихованцями компетентностей, визначених Базовим компонентом дошкільної освіти, чинними освітніми комплексними програмами, рекомендованими Міністерством освіти і науки України.

Використовуються навчальні програми, які відповідають Переліку навчальних видань, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в дошкільних навчальних закладах у 2021/2022 навчальному році. А саме:

Комплексні:

- Освітня програма для дітей від 2 до 7 років «Дитина» /наук.кер.

проекту В.О.Огнев’юк; методичні рекомендації до Освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина»;

- Програма розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля»/О.І.Білан; за заг.ред.О.В.Низковської;

Парціальні:

- «Про себе треба знати, про себе треба дбати», програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей віком від 3 до 6 років (авт. Лохвицька Л. В.);

- «Грайлик», програма з організації театралізованої діяльності в дошкільному навчальному закладі (авт.: Березіна О. М., Гніровська О. З., Линник Т. А.).

Для ефективного вирішення проблем навчання та виховання дітей педагоги перебували у постійному творчому пошуку, експериментують та впроваджують сучасні перспективні методики.

Виходячи з аналізу освітньої і методичної роботи, враховуючи досягнення і перспективи розвитку, діагностичне анкетування педагогів, з метою усунення недоліків і підвищення ефективності роботи, методична робота в закладі спрямована у відповідності до пріоритетних напрямків діяльності установи.

Вся методична робота підпорядкована річному плану роботи.

На базі методичного кабінету постійно розгортались різні форми інтерактивної взаємодії педагогів. Крім педагогічних рад, педагогічних годин, консультацій, проводились майстер-класи із залученням кращих педагогів, заняття з елементами тренінгу, мозкові штурми, рольові й ділові ігри, засідання за круглим столом з обміну досвідом, семінари-практикуми тощо. Всі ці форми роботи були дієвими та оперативними.

Зміцнення та модернізація

матеріально-технічної бази навчально-виховного процесу

Як керівник закладу, значну увагу у розвитку закладу я приділяю зміцненню та модернізації матеріально-технічної бази, розширенню та зміцненню матеріально-технічної бази підпорядкована вся діяльність.

Та ситуація, що сталася після російської агресії, не дала змогу реалізувати плани модернізувати та покращити матеріальну базу ЗДО.

З січня 2022 року у період масового відключення електроенергії через зруйнування енергетичної інфраструктури ворогом для потреб закладу було придбано:

- електорогенератор (бензиновий) – 70000.00

- електрообігрівачі 2 шт - 15000.00

- стабілізатори напруги 5 шт – 10000.00

- котел електродний проточного типу ЕВН Обрій 3/24 - 15758.00

також

- було зроблено ремонт - 6198.10:

- виготовлено власними силами спортивні тренажери.

Під час підготовки до нового навчального року зроблено наступне :

- педагогічні працівники забезпечені методичною літературою та посібниками з програм «Я у Світі» та «Впевнений старт»,

- плануються ремонти у групових кімнатах,

- на території закладу переобладнані майданчики, зроблене поле для гри у футбол, придбані дерев'янні споруди.

- майданчики прикрашені новими персонажами з казок.

Але залишаються проблеми: це відсутність павільонів на території, необхідність заміни даху, придбання нової огорожі. Фасад будівлі потребує ремонту.

Харчування дітей

Харчування дітей у 2022-2023 навчальному році не здійснювалося.

Медична робота в закладі

Медичне обслуговування дітей в ЗДО здійснюється згідно з наказом МОЗ та МОН України №432/496 від 30.08.2005р. «Про удосконалення медичного обслуговування дітей в ДНЗ», Положенням про медичний кабінет ДНЗ, Положенням про ізолятор ДНЗ, Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб №1645-111 від 06.04.2000, Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку медичного обслуговування дітей в ДНЗ» №826 від 14.06.2002р., Порядку медичного обслуговування дітей в ДНЗ. Медичні послуги для вихованців дошкільного закладу здійснюється сестрою медичною старшою .

Адміністрацією ЗДО створено всі належні умови для медичного обслуговування дітей в закладі. Медичний кабінет оснащено відповідно до «Положення про медичний кабінет дошкільного навчального закладу» затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 30.08.2005 № 53432/496 та нормативних вимог. Для надання першої медичної допомоги дітям медичний кабінет укомплектовано на медичним обладнанням та медичними ліками. Строки придатності кожного медичного препарату систематично перевіряються. Якщо терміни придатності препаратів добігають до кінця їх негайно видаляють з аптечки, та списують з обліку, натомість замінюють на нові препарати.

Проведення протиепідемічних заходів

З метою імунопрофілактики для попередження виникнення інфекцій в закладі протягом навчального року проводиться просвітницька робота з працівникам та батьками. Також сестрою медичною закладу, постійно проводиться санітарно-просвітницька робота з батьками, працівниками та дітьми, щодо попередження різних видів захворювання. Інформація висвітлюється на сайті закладу, санітарних бюлетенях, куточках для батьків у групах та вільному до батьків інформаційному місці, на онлайн-платформах.

Дотримання вимог охорони дитинства, санітарно-гігієнічних

та протипожежних норм, безпечного перебування у закладі на час дії військового стану в Україні

Згідно Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», заклад дошкільної освіти забезпечує право дитини на охорону здоров’я, здоровий спосіб життя. Робота в цьому напрямку здійснюється через створення умов для безпечного перебування дітей в закладі, роботу з колективом по охороні праці та безпеці життєдіяльності, організацію освітнього процесу з дітьми з питань охорони життя і безпеки життєдіяльності.

На виконання Закону України «Про охорону праці», Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України, в ЗДО розроблені заходи, направлені на покращення умов праці та безпечне перебування дітей, План першочергових заходів по забезпеченню протипожежного захисту. В закладі розроблені та затверджені інструкції з охорони праці за професіями та видами робіт, інструкції по дотриманню працівниками правил безпеки під час організації освітнього процесу, посадові та робочі інструкції для всіх категорій працівників.

Згідно Закону України «Про охорону праці», систематично з працівниками проводилися вступні, первинні та повторні, цільові інструктажі з питань охорони праці, пожежної безпеки, які реєструвалися у відповідних журналах, видавалися накази щодо охорони праці та безпеки життєдіяльності працівників та дітей.

Під час дії воєнного стану в Україні велика увага приділяється створенню умов безпечного перебування учасників освітнього процесу у закладі. Створено пам'ятки, інструкції та алгоритм дій персоналу та батьків під час повітряної тривоги.

Для захисту дітей та працівників закладу під час повітряної тривоги облаштовано найпростіше укриття згідно вимог утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту.

Залучення педагогічної та батьківської громадськості

навчального закладу до управління його діяльністю.

Співпраця з громадськими організаціями

Протягом 2022-2023 навчального року активно працювала Рада закладу, як колегіальний орган педагогів та батьків та батьківський комітет закладу.

Взаємодія з сім’ями вихованців на протязі року є одним із пріоритетних напрямків діяльності закладу. Вона орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні проблеми, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків в управлінні закладом.

Анкетування батьків дало позитивну оцінку результатів роботи дошкільного закладу.

Однією із сторін своєї діяльності керівник закладу вважає тісну співпрацю з батьками та громадськістю, розширенню їх зацікавленості проблемами ЗДО. Налагоджено співпрацю із сільським головою Гриценком О.І., який кілька разів відвідував заклад.

Виконання Закону України «Про звернення громадян»

На виконання Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996р., Указу Президента України № 700/2002 «Про додаткові заходи забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення», Інструкції з діловодства за зверненнями громадян, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 348, проведено ряд заходів, а саме – заведені журнал обліку особистого прийому громадян, реєстрації пропозицій, заяв і скарг громадян, установлена скриня для питань та пропозицій громадян, оформлений інформативний куточок щодо порядку звернення громадян.

Позитивним є те, що протягом року не виникало непорозумінь між адміністрацією та батьківським комітетом, батьками. Деякі пропозиції щодо поліпшень навчально-виховної роботи були розглянуті і прийняті до відома.

Завдяки праці всього колективу, умінню приймати рішення в інтересах дитини, вибирати педагогічні засоби і відповідати за свій вибір, нам вдалося зробити педагогічний процес цікавим для дошкільнят.

Запрошуємо Вас до участі у спільних проектах, до об’єднання зусиль для побудови мирного сьогодення і майбутнього дітей – наших вихованців.

За підсумками роботи колективу упродовж навчального року можна зазначити, що поставлені завдання в цілому виконано.

Успіхи дитячого садка це не мої особисті успіхи, а успіхи всього колективу, це успіхи нашого закладу.

Висловлюю подяку всім, хто причетний до навчально-виховного процесу та матеріально-технічного забезпечення діяльності нашого закладу і допомагає у здійсненні всіх тих цілей і завдань, які ставить перед собою педагогічний колектив, хто сприяє розвитку і вихованню молодого покоління.

ЗІБРАТИСЬ РАЗОМ - ЦЕ ПОЧАТОК,

ТРИМАТИСЬ РАЗОМ - ЦЕ ПРОГРЕС,

ПРАЦЮВАТИ РАЗОМ - ЦЕ УСПІХ!

Кiлькiсть переглядiв: 42

Коментарi