УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ

ЛУБЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ЛУБЕНСЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ОРІХІВСЬКИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ «КАЛИНОНЬКА»

(Оріхівський ЗДО "Калинонька")

код ЄДРПОУ 25664409

05.01.2023 № 18

НАКАЗ

Про організацію харчування дітей у ЗДО

у 2024 році

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 р. № 305 “Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку”, Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, затвердженого спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерством охорони здоров я від 1 червня 2005 року №242/329, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерством охорони здоров’я України від 17 квітня 2006 року №298/227, з метою забезпечення повноцінного раціонального харчування, запобігання харчових отруєнь та виконання санітарно-гігієнічних правил і норм,

Н А К А З У Ю :

1. Встановити з 01 січня 2024 року одноразовий режим харчування та встановити графік видачі страв з харчоблоку на групи:

Група дітей молодшого віку - 12.10

Група дітей старшого віку - 12.30

Визначити, що постачальниками продуктів харчування і продовольчої сировини у 2024 році є:

1.1.Фізична особа підприємець Балачкова Галина Григорівна

(ФОП Балачкова Г.Г.) Адреса: 37500, м. Лубни, пр-кт Володимирський , буд.143, тел. 38050 304 5414, реєстраційний номер потужності постачальника - r-UA-16-28-3721.2.

1.2.Фізична особа підприємець Онікієнко Ігор Олександрович (ФОП Онікієнко І.О.) Адреса: 37500, Полтавська область, м. Лубни, пр-кт Володимирський, буд. 54/2, тел: (05361) 6-18-80, код за ЄДРПОУ 2454311516, реєстраційний номер потужності постачальника – r-UA-16-28-83

2. Директор ЗДО:

2.1. Контролює виконання норм харчування у закладі..

2.2. Контролює умови доставки продуктів харчування та продуктової сировини до ДНЗ.

2.3. Забезпечує двотижневий запас продуктів тривалого терміну зберігання.

2.4. Здійснює облік продуктів харчування та продовольчої сировини у Книзі складського обліку.

3. Сестра медична старша:

3.1. Проводить бракераж продуктів харчування та продовольчої сировини при отриманні продуктів:

3.2. Проводить оцінювання якості продуктів харчування та продовольчої сировини відповідно до вимог чинного законодавства та Положення про комісію з бракеражу.

3.3. Приймає продукти лише за наявності супровідних документів, що підтверджують їх походження, безпечність і якість, відповідність вимогам державних стандартів.

3.4. При встановленні недоброякісності будь-якого продукту повертає його постачальнику.

3.5. При виявленні нестачі або надлишку одного з видів продуктів здійснює оформлення акта за участю представника постачальника, а також голови трудового колективу дошкільного навчального закладу.

3.6. Щодня разом з кухарем на кожний наступний день складає меню-розклад із зазначенням пільгових категорій та дієтичного харчування відповідно до наявності продуктів харчування з урахуванням примірного двотижневого меню, картотеки страв.

3.7. Під час складання меню-розкладу дотримується розподілу їжі за калорійністю протягом дня, орієнтовного об’єму готових страв та окремих продуктів для дітей різних вікових груп.

3.8. Знімаєпробу страв за півгодини до видачі їжі на групи в об’ємі не більше однієї порції, відповідно до переліку страв, наведеному в меню-розкладі, за температури, за якої вживатиметься страва, результати зняття проби вносить до Журналу бракеражу готової продукції.

3.9. Щодня розміщує завірене керівником навчального закладу щоденне меню із зазначенням виходу кожної страви поруч із вікном видачі їжі з харчоблоку та в інформаційних куточках для батьків.

3.10. Веде Журнал здоров'я згідно вимог, під особистий розпис працівників, задіяних у організації харчування дітей (помічників вихователів), кухара.

3.11. Аналізує виконання затвердженого набору продуктів щомісячно кожні десять днів, протягом року з урахуванням норм заміни продуктів за енергоцінністю, за необхідності проводить коригування харчування із зазначенням в Журналі обліку виконання норм харчування, узгоджує з директором.

4. Кухару:

4.1. Суворо дотримуватись технології приготування страв .

4.2. Дотримуватись санітарного стану харчоблоку закладу дошкільної освіти.

4.3. Брати участь у складанні щоденного меню-розкладу.

4.5. Нести відповідальність за зберігання та використання денного запасу продуктів, за повноту закладки продуктів і вихід страв, за якість і своєчасне приготування їжі, за дотримання технології приготування, за відбір та зберігання добової проби страв, за дотримання правил особистої гігієни, за санітарний стан приміщень харчоблоку .

4.6. Забезпечувати щодня всі групи ЗДО достатньою кількістю кип’яченої води.

4.7. Зберігати до вечора відходи м’яса, риби, яєць тощо.

4.8. Відбирати проби з казана в об’ємі порції для дітей молодшої вікової групи в чистий посуд з кришкою до видачі їжі на групи, проби щодня зберігати на харчоблоці у холодильнику протягом доби.

4.9.Видавати готові страви тільки після зняття проби, відповідно до затвердженого графіка видачі їжі з харчоблоку на групи, тільки в посуд із відповідним маркуванням.

4.10. Суворо дотримуватись санітарно-гігієнічних та протиепідемічних вимог під час зберігання, кулінарної обробки продуктів харчування, дотримуючись послідовності виробничого процесу та технології приготування їжі для дітей.

4.11. Не допускати на харчоблок сторонніх осіб, персонал без санітарного одягу.

4.12. Власним підписом засвідчувати у Журналі здоров’я працівників харчоблоку відсутність дисфункції кишечника та гострих распіраторних інфекцій.

4.13. Використовувати тільки за призначенням обладнання, посуд та інвентар харчоблоку.

4.14 Щодня отримувати хліб, перевіряючи кількість та якість.

5. Помічникам вихователів:

5.1. Отримувати їжу на групу лише у промаркованих закритих кришками відрах і каструлях відповідно до затвердженого графіка в чистому санітарному одязі, чистими руками.

5.2. Міняти кип’ячену воду не раніше одного разу на добу, охолоджувати до кімнатної температури та зберігати у добре вимитому посуді, забезпечувати водою дітей за індивідуальною потребою.

5.3. Сервірувати столи відповідно до меню перед кожним прийманням їжі.

5.4. Здійснювати видачу готових страв та окремих продуктів, враховуючи потреби кожної дитини, видавати дітям страви у повному об’ємі згідно з Інструкцією.

5.5.Доставляти їжу у групи лише у промаркованих, закритих криш¬ками відрах і каструлях у чистому санітарному одязі (халат, фартух,хустка), чистими руками. Постійно.

5.6. Збирати недоїдки після харчування дітей у спеціально марковані ємності, які наповнюються не більше ніж на 2/3 об'єму.

6. Вихователям:

6.1. Приділяти увагу формуванню культурно-гігієнічних навичок під час вживання їжі.

6.2. Вчити дітей правильно користуватись виделкою, ножем, серветкою, привчати дітей сідати за стіл в охайному вигляді, з чистими руками; вчити дітей їсти охайно, сидіти за столом правильно.

6.3. Закріпити за кожною дитиною постійне місце за столом, розмір стола та стільця підбирати відповідно до зросту дитини.

6.4. Дотримуватись режиму харчування дітей.

6.5. Вчити дітей, починаючи з чотирирічного віку, чергувати в групі під час приймання їжі з використанням санітарного одягу.

6.6. Не садити дітей за столи до закінчення сервірування.

6.7. Питання раціонального харчування розглянути на батьківських зборах, розмістити в інформаційних куточках для батьків рекомендації щодо організації харчування вдома.

6.8. Дотримуватися принципів наступності, єдності вимог в дошкільному навчальному закладі і в родині — висвітлювати в інформаційних куточках для батьків, чи осіб, що їх замінюють, питання організації харчування дітей у дошкільному закладі і вдома; питання раціонального харчування дітей вносити у тематику батьківських зборів, конференцій, консультацій для батьків.

7. Організувати харчування працівників закладу дошкільної освіти відповідно до поданих заяв.

8. Раді з харчування скласти окремий план роботи та щоквартально проводити перевірку організації харчування дітей у дошкільному навчальному закладі. У кінці року надати звіт про свою роботу на виробничій нараді колективу ЗДО.

9. З метою попередження захворюваності гострими кишковими інфекціями та харчових отруєнь, заборонити приносити батькам у дошкільний навчальний заклад для частування дітей кремові вироби (торти, тістечка) морозиво, напої, зокрема газовані, тощо.

10. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Директор Олена ХРУЛЕНКО

Кiлькiсть переглядiв: 29

Коментарi